Солодкий сезон: як у Берестечку варять полуничний джем

19/06/20

На Волині у самому розпалі сезон збору полуниці. Берестечківський плодоконсервний завод теж не стоїть без роботи. Цьогоріч тут вирішили запустити у виробництво новий вид продукції під ТМ «ZaXaR» – густий полуничний джем у 400-грамовій баночці. Таким чином, керівництво заводу закупило партію свіжої полуниці у місцевих одноосібних селянських господарствах.

«Днями я купувала полуницю у подружжя, яке мешкає в селі поблизу Берестечка. Соковита, запашна, солодка полуниця. Але мене вразили руки господині, яка її продавала – спрацьовані і зморені роботою. Видно, що кожна копійка дається цим людям важкою працею, та й щоб виростити ту полуницю теж треба докласти багато зусиль. Тому ми вирішили закупити першу партію сировини і запустити у виробництво полуничний джем. Без домішок, штучних консервантів чи підсилювачів смаку. Усе натурально і дуже просто: свіжа полуничка і цукор», запевняє директор заводу Наталія Захарчук.

Наталія Захарчук
Наталія Захарчук

Тож ми попрямували за місто Берестечко, аби побачити як місцеві мешканці вирощують та збирають полуницю.

«У нас полуниця тільки починається. Збираємо раз на 2-3 дні і вичікуємо поки поспіє. Солодка і соковита. Маємо кілька великих грядок. Звісно що і біля полуниці багато роботи: і просапати, і прополоти треба кілька разів у рік. Кожні 3-4 роки насаджую нову полуницю, бо старі кущі перестають так рясно родити. А скільки треба «погорбатитись» поки її визбираєш… Але що поробиш, у нас в селі роботи такої немає, тому намагаємось виростити щось на городі та продати», розповідає місцева мешканка Лариса.

Збір полуниці
Збір полуниці

Руки господині
Руки господині

Опісля того, як полуницю зібрали у ящики, її обережно транспортують на завод. Місцеві працівники очищують ягоди від плодоніжок і заливають водою, аби від м'якоті відійшли зовнішні ворсинки і маленькі кісточки.

Миття полуниці
Миття полуниці

«Ми беремо свіжу полуничку, ретельно перебираємо її і миємо. Спосіб приготування дуже простий, рецептура – класична: лише полуниця і цукор. Ніяких секретів тут немає, як і немає ніяких інших консервантів чи підсилювачів смаку. Усе згідно ДСТУ. Напевно саме тому цей джем такий смачний. У нас є власна лабораторія, де ми перевіряємо кожну партію виготовленої продукції. Тому я з впевненістю можу сказати, що наші повидла і джеми не просто смачні, а й якісні та корисні», – зауважує технолог Берестечківського плодоконсервного заводу Ольга Струбіцька.

Ольга Струбіцька - технолог Берестечківського плодоконсервного заводу
Ольга Струбіцька - технолог Берестечківського плодоконсервного заводу

Тим часом у виробничих цехах кипить робота. Про це свідчить солодко-медовий полуничний аромат, який вирує навкруги Берестечківського заводу і ловить пересічних з самісінького порогу. У цеху гамірно. На одній лінії працівники пакують яблучне повидло з полуничним ароматом. Тут же на другій лінії технолог приступив до своєї магії: у великих тазах виблискує вимита полуниця, а поруч Ольга Струбіцька вже взялась закладати інгредієнти у варочну ємність.

Молода жінка чітко вимірює пропорції цукру і полуниці, завантажує усе в чан і ретельно вимішує. За кілька хвилин вже з'являються бульбашки, і медово-полуничний аромат ще рясніше розлягається по цеху. Після приготування джем розфасують у 300-грамові баночки.

Варіння джему
Варіння джему

«Нам захотілось випустити традиційний полуничний джем: лише полуничка й цукор… і щоб ягідка відчувалась цілою. Певно багато хто пам'ятає це відчуття з дитинства, коли на скрайчик свіжого хліба кладеш ложечку полуничного джему, а як воно смакує з млинцями чи свіжими сирничками… М-м-м-м.. Наразі ми виготовили тільки першу партію цієї полуничної смакоти. Але я вже відчуваю, що нашим клієнтам припаде до вподоби цей джем. Адже все, що вирощене важкою працею і зроблене з любов'ю – обов'язково матиме успіх», - переконана Наталія Захарчук.

У цьому Наталію цілком підтримує її чоловік Олександр Захарчук. 

«У цій справі я повністю довіряю дружині. Її ідеї завжди мають успіх, а тому на виробництві періодично з'являються якісь новинки, на які згодом ми спостерігаємо хороший попит. Це її улюблена справа, в яку вона вкладається на всі 100%», - зауважив Олександр Захарчук.

Подружжя Захарчуків
Подружжя Захарчуків

Контакти

БЕРЕСТЕЧКІВСЬКИЙ ПЛОДОКОНСЕРВНИЙ ЗАВОД

45765
Волинська область, Горохівський район,
м. Берестечко,
вул. Незалежності, 70.

тел/факс: (03379) 95-2-44
тел: 067-332-67-22
e-mail: oazaharchuk@gmail.com

Зворотній зв'язок