Вишневий джем: користь і шкода

28/07/20

Варення або джем з вишні є одним з найбільш популярних і улюблених продуктів консервації серед українців. Тому потрібно знати, які корисні і шкідливі властивості має такий продукт. Відразу ж варто зауважити, що Вварення з вишні вважається найбільш низькокалорійним.

Корисні властивості варення з вишні

Ягоди вишні насичують кров залізом, міддю і кобальтом. Речовини, що містяться в вишні, сприяють зниженню рівня цукру в крові. Дозрілі ягоди є хорошим джерелом вітаміну В9, фолієвої кислоти, необхідної для імунної та кровоносної систем.

Вишня також збагачена вітамінами С і РР, і А, і В1, і В2. У ній міститься калій натрій, кальцій, залізо, йод, фосфор, магній.

Вчені неодноразово доводили, що вишню корисно вживати для м'язів, шкіри і судин.

Спіла та соковита вишня
Спіла та соковита вишня

Вишневе варення містить залізо, яке є будівельним матеріалом для червоних кров'яних тілець. Такий продукт рекомендують при низькому гемоглобіні для профілактики анемії і недокрів'я.

Антоціани, через що колір вишні стає червоним, є антиоксидантами. Вони виводять поганий холестерин, полегшують стан при подагрі або нападі артриту, знижують ймовірність розвитку цих захворювань. Особливо корисним вишневе варення буде в зимовий період, оскільки в його складі міститься вітамін С. Такий вітамін активізує захисні функції імунітету, і протистоїть вірусним атакам.

Шкода від вишневого варення

Варення з кісточками, яке зберігалося більше року, починає виділяти синильну кислоту. Така речовина здатна отруювати організм людини, погіршувати роботу внутрішніх органів і може викликати серйозні порушення.

Джем з вишні
Джем з вишні

Протипоказано вживати вишневе варення дітям до одного року, оскільки вишня є потужним алергеном. На 50% варення складається з цукру, тому цей продукт провокує появу карієсу. Варення з вишні не можна вживати людям, що страждають на діабет. Вживання вишні може принести шкоду при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, особливо при виразці шлунка, підвищеній кислотності і захворюванні легень. Не варто захоплюватися цим продуктом при ожирінні і людям, які ставлять собі за мету позбутися від зайвої ваги. На 100 грамів варення містить 300 ккалорій.

А тому усім рекомендуємо купити вишневий джем від ТМ «ZaXaR», адже він виготовляється з цілісної вишеньки без кісточки з дотриманням усіх стандартів ДСТУ. У складі вишневого джему - лише вишня та цукор, які забезпечують максимальне збереження вітамінів та поживних речовин без додавання консервантів та барвників. 

Вишневий джем від ТМ «ZaXaR» - це завжди смачно та корисно!

Контакти

БЕРЕСТЕЧКІВСЬКИЙ ПЛОДОКОНСЕРВНИЙ ЗАВОД

45765
Волинська область, Горохівський район,
м. Берестечко,
вул. Незалежності, 70.

тел/факс: (03379) 95-2-44
тел: 067-332-67-22
e-mail: oazaharchuk@gmail.com

Зворотній зв'язок